Canticorum

ČeštinaPolskyEnglish

Úvod

navštivte náš youtubový kanál 

https://youtube.com/playlist?list=PLZOHLKHnxgSPinKx_aJE1ljVDyUhRjXv7

 

uvodni

 


Ženský pěvecký sbor CANTICORUM vznikl koncem roku 2007 při Městském kulturním středisku v Havířově. Jeho zakladatelem a sbormistrem je Vítězslav Soukup, který se dlouhodobě věnuje duchovní i světské hudbě. Za svou práci byl v roce 2010 oceněn primátorem města Havířova. 

 

Repertoár sboru je pestrý a bohatý, tvoří ho převážně čtyřhlasé písně klasických autorů hudby od středověku po současnost, dále černošské spirituály v angličtině, duchovní latinská hudba, filmové skladby i české lidové písně. Většina skladeb je s klavírním či varhanním doprovodem, kvalitu pěveckého sboru prověří ovšem skladby zpívané a capella, proto i tyto má Canticorum ve svém repertoáru.

 

Sbor vystupuje na vernisážích, přehlídkách a hudebních soutěžích v působnosti města, kraje i na mezinárodní úrovni. Organizuje své vlastní samostatné koncerty, na kterých rád uvítá i jiné pěvecké sbory ze širšího okolí. V roce 2009 dosáhl významného úspěchu v mezinárodní soutěži "Rybnickiej Jesieni Chóralnej", kde postoupil mezi 5 nejlepších sborů, které vystoupily v rámci slavnostního večera laureátů soutěže. Sbor se v listopadu 2009 taktéž zúčastnil na Spotkaniu Śpiewaczym Chórów Parafialnych Śląska Cieszyńskiego "Cantate Domino 2009".  V roce 2011 získal stříbrný diplom a cenu za nejlepší interpretaci lidové písně v mezinárodní soutěži Gaude Cantem v Beilsko-Bialej v Polsku. Na Festivalu sborového umění v Jihlavě 2012 byl sbor oceněn stříbrným pásmem. V dubnu 2014 se sbor zúčastnil mezinárodní soutěže Vratislavia Sacra v polské Vroclavi, kde získal 2.místo v kategorii ženských sborů.

 

Zkoušíme každé úterý od 18:00 v aule Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově a usilovně pracujeme na tom, abychom nejen dobře reprezentovali své město, ale především přinášeli lidem pohodu a radost z hudby a sborového zpěvu.

  

Přijďte se podívat na zkoušku a zazpívat si s námi. Rádi vás přijmeme mezi sebe.

logo_mrnave4 

 

 

Děkujeme za podporu :


znak_havirova_2            logo_smvak-maly 

 


logo_mrnave4